Dewocjonalia na prezent ślubny – dobre przesłanie na nową drogę życia

Dewocjonalia to drobiazgi służące do pogłębiania pobożności – z taką lub podobną definicją spotkał się chyba każdy z nas. Do najpopularniejszych z nich możemy zaliczyć medaliki, różańce i obrazki przedstawiające wizerunki świętych, które na co dzień przypominają nam o roli wiary w naszym życiu.

Dewocjonalia to drobiazgi służące do pogłębiania pobożności – z taką lub podobną definicją spotkał się chyba każdy z nas. Do najpopularniejszych z nich możemy zaliczyć medaliki, różańce i obrazki przedstawiające wizerunki świętych, które na co dzień przypominają nam o roli wiary w naszym życiu. Dewocjonalia goszczą niemal w każdym domu. Są także bardzo chętnie wybierane w charakterze prezentów. Najczęściej ofiarujemy je na uroczystości związane z przyjęciem sakramentów – chrztu, komunii, czy bierzmowania. Obdarowujemy nimi również osoby duchowne przystępujące do sakramentu kapłaństwa. A czy zastanawialiście się kiedyś, że małżeństwo to nie tylko huczna uroczystość, ale przede wszystkim sakrament ustanowiony przez Boga? Dlaczego zatem nie podarować parze młodej dewocjonaliów, które bez wątpienia staną się nie tylko oryginalnym prezentem, ale przede wszystkim najbardziej ekspresyjnym i optymistycznym przesłaniem na nową drogę życia.

Pozytywne emocje w podarunku ślubnym

Jeszcze do niedawna podczas ceremonii zaślubin królowały kwiaty. Pachnące kolorowe bukiety, którym nie sposób odmówić uroku, okazywały się jednak bardzo nietrwałym prezentem, przez co z biegiem czasu zaczęły być zastępowane przez rozmaite upominki, wśród których prym wiodły kupony Lotto, wina i czekoladki. Obecnie, postępująca świadomość wiary i chęć realizowania jej zasad w życiu codziennym skłania nas do sięgania po bardziej wysublimowane podarunki. Coraz częściej pod kościołem wręczamy więc nowożeńcom owinięte pięknymi kokardami, tajemnicze pudełka, kryjące w swoim wnętrzu moc pozytywnych emocji. Domyślacie się zapewne, że mowa o dewocjonaliach. Jeśli i Wy chcecie podarować rodzinie lub znajomym coś więcej niż upominek, podpowiemy Wam, co okaże się prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Dewocjonalia na prezent ślubny?

Dawanie prezentów na ślub to nie tylko tradycja, ale przede wszystkim wyraz miłości i szacunku dla nowożeńców. W dzisiejszych czasach, coraz bardziej doceniamy głębokie znaczenie podarunków, które łączą w sobie piękno i duchową wartość. Dewocjonalia to idealny wybór, jeśli chcemy przekazać dobrą energię i błogosławieństwo na nową drogę życia.
Pozytywne emocje w podarunku ślubnym związane są nie tylko z prezentem jako takim, ale przede wszystkim z tym, co niesie ze sobą. Dewocjonalia są czymś więcej niż tylko ozdobą. To symboliczne podarunki, które mają na celu przypominać o najważniejszych wartościach i umacniać wiarę. Wśród dewocjonaliów, na szczególną uwagę zasługują te, które podkreślają piękno małżeństwa i rodziny. Obrazy ze Świętą Rodziną, świętymi patronami małżeństwa i rodziny, czy nawet Biblię, można spersonalizować, dodając do nich dedykacje lub życzenia. To sprawia, że takie prezenty nabierają jeszcze większego, indywidualnego znaczenia.
Podarunek ślubny w formie dewocjonaliów to coś więcej niż tylko prezent. To dowód na to, że pamiętamy o ważnych wartościach, które są fundamentem małżeństwa. To także sposób na podkreślenie, że jesteśmy z nimi duchowo, niezależnie od tego, gdzie fizycznie się znajdujemy. Dlatego warto zastanowić się nad tym niebanalnym i pełnym głębokiego przekazu wyborem.

Obrazki ze świętą Rodziną – ozdoba każdego domu

obraz_metal_rodzina_40_43.jpg Jaki powinien być udany prezent ślubny? Przede wszystkim przemyślany i kipiący radością. Może zatem warto sięgnąć po obrazek ze Świętą Rodziną? W końcu nie ma nic bardziej optymistycznego niż widok szczęśliwych ludzi cieszących się swoją obecnością. Na rynku dewocjonaliów znajdziecie szeroki wybór produktów:

  • Klasyczne obrazy ukazujące Maryję, Józefa i małego Jezusa otoczone drewnianą lub srebrną ramką, co sprawia, że tworzą doskonałą ozdobę każdego domu.
  • Obraz na plexi – nowoczesne i jednocześnie bardzo trwałe, dzięki czemu mogą podróżować wraz ze swoimi przyszłymi właścicielami i towarzyszyć im niemal w każdym, ważnym momencie życia.
  • Ikony – malowane według tradycyjnych, wielowiekowych reguł. Niezwykle eleganckie i estetyczne trafią w gust każdego miłośnika piękna.
  • Obrazki srebrne – pełne wysublimowanego uroku, doskonale wpisujące się w charakter każdego wnętrza. W ostatnich latach to właśnie one cieszą się największą popularnością wśród fanów niebanalnych podarunków.

Patroni rodziny i małżeństw – zawsze na straży domowego ogniska

obraz_3x4_jozef_8.jpg Oprócz wizerunku Świętej Rodziny, na obrazku, jaki postanowicie podarować swoim bliskim z okazji zawarcia związku małżeńskiego może widnieć także podobizna Matki Boskiej lub aniołów, które rozświetlą wnętrze każdego domu i wniosą do niego pełnię szczęścia. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się również obraz ze świętymi uważanymi za patronów małżeństw i rodzin chrześcijańskich. Oprócz wspomnianej Maryi, która od wieków uważana jest przez kościół za opiekunkę rodziny, umacnianiu relacji w związku i budowaniu ciepła domowego sprzyjać będą bez wątpienia obrazki przedstawiające opiekunów rodzin, do których możemy zaliczyć między innymi:

  • Świętego Józefa – jako głowa Świętej Rodziny uważany jest za wzór męstwa oraz paradygmat ojcostwa.
  • Świętą Annę – matkę Maryi z Nazaretu.
  • Świętą Joannę Berettę Molla – poświęciła swoje życie, aby ofiarować je swojej córce.

Z kolei wśród patronów małżeństwa znajdziemy:

  • Świętego Antoniego z Padwy – uważany za jednego z najlepszych, najbardziej elokwentnych kaznodziei w dziejach kościoła.
  • Świętego Joachima – męża świętej Anny i ojca Maryi z Nazaretu.
  • Świętego Tomasza – jednego z 12 apostołów.

Podobają Ci się te treści? Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych artykułach na blogu? Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco! -

Grawerowana tabliczka – drobiazg z ogromną ekspresją

ikona_d_rodzina_zl_8.jpg Pamiętajcie, że decydując się na podarowanie nowożeńcom obrazów z wizerunkiem Świętej Rodziny lub patronów małżeństw i rodziny, możecie dołączyć do nich małą, grawerowaną tabliczkę, która na wiele lat przechowa Wasze życzenia płynące prosto z serca. Możecie też rozważyć umieszczenie na niej ciekawego cytatu podkreślającego wartość rodziny w życiu każdego człowieka. Podpowiadamy, że prawdziwe bogactwo myśli znajdziecie w dziełach Jana Pawła II. Opcjonalnie, do prezentu możecie też dołączyć kartkę okolicznościową zaprojektowaną z myślą o uroczystości zaślubin. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów stworzyliśmy osobny produkt Ikonę świętej Rodziny z plakietką.

Pismo Święte – opoka domowej biblioteczki

biblia_duza_pag_oprawa_granat1.jpg Rozważając, jaki prezent będzie idealny na ślub nie zapominajcie, że w żadnym domu nie powinno zabraknąć Pisma Świętego. Dobrym wyborem jest więc zakup Biblii w zdobionej, twardej okładce i opatrzenie jej nietuzinkową dedykacją. Jeśli szukacie niezwykle eleganckiego podarunku, być może warto zastanowić się nad Pismem Świętym w skórzanej oprawie zdobionej złoceniami? Ciekawym rozwiązaniem może okazać się także wybór różańca. Wśród dewocjonaliów łatwo jest znaleźć bardzo eleganckie i stylowe różańce wykonane ze srebra, czy kamieni szlachetnych, idealnie sprawdzające się w charakterze podarunku na wielkie uroczystości. Z kolei upamiętnieniem podniosłych chwil okażą się rozmaite albumy, w których młodzi małżonkowie będą mogli przechowywać swoje fotografie.

Pamiątka na całe życie

Bez względu na to, czy w dniu ślubu zdecydujecie się podarować najbliższym osobom obrazek ze świętą Rodziną, czy wybierzecie Biblię, pamiętajcie, że wartość podarunku stanowią Wasze pozytywne uczucia i serdeczne życzenia, jakie kierujecie do nowożeńców. Zachęcamy zatem, aby zrezygnować z powszechnie znanych drobiazgów i poświęcić kilka chwil na wybór prezentu, który okaże się pamiątką na całe życie, a w trudnych chwilach pozwoli przywołać radość towarzyszącą Waszym bliskim podczas uroczystości.

2015-08-14