Gadżety religijne, czyli codzienność chrześcijanina

Standardowe przedmioty o wartości religijnej zwykle służą bezpośrednio modlitwie lub przypominaniu o obecności Boga i Jego miłości. Zwykle są to krzyże, obrazy, różańce, figurki książki, modlitewniki. Jednak ich rola ogranicza się do poszerzania wiedzy religijnej lub typowo do modlitwy. Mogą też budzić zachwyt i wypełniać nasze życie radością bycia Dziećmi Bożymi, ale ich funkcje zwykle nie sięgają naszych codziennych, ziemskich czynności, do których przecież także możemy zaprosić Najwyższego

3_fiizanka_mighty_espre_chwala.jpg

Choć gadżety religijne nie są typowymi elementami kultury chrześcijańskiej często potrafią łączyć ze sobą swoją wartość chrześcijańską z wartością rzeczy codziennego użytku. Czyni je to drobiazgami, które nie tylko nam przypominają o tym, co najważniejsze, ale są świadectwem naszej wiary dla ludzi, z którymi tę codzienność tworzymy.

Dlaczego gadżety?

Wielu z nas z pewnością lubi korzystać z rzeczy, które mają dodatkową wartość. Drobny, wyróżniający się element potrafi sprawić, że jakiś przedmiot jest dla nas wyjątkowy. Lubimy takie szczegóły, zwłaszcza gdy wiążą się z czymś, co jest dla nas w pewien sposób ważne:

dlugopis_nb_jasny_3649.jpg Ulubiony długopis z błogosławieństwem, który nie tylko będzie ozdobą codziennej pracy, ale i znakiem przypominającym o miłości i trosce Boga w każdej chwili naszego życia.

Gustowne filiżanki z chrześcijańskim cytatem, w których podczas spotkania nie tylko wypijemy pyszną kawę, ale także zwrócimy uwagę na obecność Jezusa w codziennych sprawach i w drugim człowieku.

rybka_srebrna_metalizowana8a.jpg Rybka na samochodzie, która również będzie świadectwem naszej wiary i może pokrzepieniem, dla jadącej za nami osoby, że chrześcijanie żyją i są wśród nas mimo różnych przeciwności.

Tego typu gadżety religijne wypełniają, nawet tę zupełnie ziemską i ludzką sferę życia codziennego, pamięcią o Bogu i Boga o człowieku.

Gadżety religijne na podarunek

kubek_strysz_maryja2.jpg Wybierając prezenty dla bliskich warto pomyśleć o drobiazgu, który może być niedużym, ale wartościowym dodatkiem do naszego podarunku. Notes z motywem chrześcijańskim czy korkowa podkładka pod kubek, nie zajmie dużo miejsca, nie kosztuje wiele, a może być codziennym towarzyszem obdarowanej przez nas osoby.

Świetnym pomysłem na wykorzystanie gadżetów religijnych są także różnego rodzaju konferencje. Rozdanie wśród uczestników takich drobnych podarków z motywem chrześcijańskim będzie miłym gestem. Dzięki temu zyskają oni nie tylko funkcjonalny przedmiot, ale też niewielki znak wskazujący im na Bożą obecność w ich życiu. Aby nie narzucać się w żaden sposób, można wykorzystać także metodę dzielenia się gadżetami na zasadzie „poczęstowania” się nimi. Wystarczy ułożyć je w widocznym miejscu gdzieś z boku i poinformować o możliwości zabierania ich sobie do własnego użytku.

podkladka_4847.jpg Gadżety są na tyle drobne i praktyczne, że dobrym pomysłem jest podarowywanie ich sobie nawet bez okazji, do czego zachęcamy.