Gry planszowe na zimowe wieczory

Pogoda nie zachęca do wyjścia z domu? Nic straconego! W przyjemnym spędzeniu długich, zimowych wieczorów pomogą chrześcijańskie gry planszowe. Ich rozgrywanie zajmie uwagę młodszych i starszych graczy na dłuższy czas.

gra_owieczki.jpg W specjalnie poświęconej im części naszego sklepu internetowego znaleźć można kilka ciekawych tytułów, które zostały zainspirowane naukami Kościoła oraz historiami wprost z Pisma Świętego. Zajrzyj tutaj, by poznać dostępne produkty: https://www.swietymarek.com/gadzety-chrzescijanskie/gry-planszowe.html

Wciągające gry o tematyce religijnej

gra_memory_arka_noego.jpg Zasady rozgrywki gier chrześcijańskich nie różnią się niczym szczególnym od „zwykłych” planszówek - przeciwnie, mechanizm jest w nich bardzo podobny. W pudełkach z grami planszowymi również znajdziemy pionki, które należy przesuwać po polach zgodnie z liczbą wyrzuconych kostką oczek. Z kolei przy zabawie z kartami typu memory konieczna będzie umiejętność zapamiętywania poszczególnych obrazków. Różnicą jest jednak tematyka – w przypadku planszówek chrześcijańskich mamy do czynienia z takimi tytułami, jak „Arka Noego”, „Wyprawa do Betlejem” czy „Zagubione owieczki”. Gracze wcielają się w nich w różne role, a przez to poznają losy Świętych, ważne postacie biblijne, a także różne historie i nauki z Pisma Świętego.

Pogłębianie wiary poprzez zabawę

gra_planszowa_droga_domu.jpg Gry chrześcijańskie, które można znaleźć w ofercie naszego sklepu, przeznaczone są dla dzieci w wieku szkolnym. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by do rozgrywki ze swoimi pociechami zasiedli również dorośli. Zabawa może być świetnym pretekstem do rozmów z najmłodszymi na temat Biblii. Chrześcijańskie gry planszowe umożliwiają przekazanie dzieciom różnych nauk Pisma Świętego w przystępny dla nich sposób. Warto też wybrać je po to, by na dłuższą chwilę odciągnąć najmłodszych od komputera. Będą dobrym prezentem na różne okazje, na przykład urodziny czy mikołajki. Sprawdzą się również jako nagroda za zakończenie szkolnego semestru z wysoką średnią. W każdym z tych przypadków stwarzają okazję do spędzenia długich, zimowych wieczorów w rodzinnym gronie.

2023-01-26