Jak szybko i łatwo spersonalizować prezent?

Chrzest, Pierwsza Komunia Święta, Bierzmowanie, Ślub – to z pewnością wyjątkowe dni w życiu każdego z nas. Osoby duchowne uczestniczą dodatkowo w Święceniach Kapłańskich czy Ślubach Zakonnych. Przyjęcie sakramentu umacnia w wierze i pozwala budować silną więź z innymi członkami wielkiej wspólnoty Kościoła. Nic więc dziwnego, że w tych niezwykłych chwilach chcecie obdarować bliskie osoby pięknym upominkiem.

Wybierając się na urodziny, jubileusz, Dzień Dziecka czy inną okazję, którą dobrze jest celebrować razem z tymi, którzy odgrywają ważną rolę w Waszym życiu. A czy zastanawialiście się kiedyś, co zrobić, aby nadać prezentom wyjątkowy charakter? Odpowiedź na to pytanie jest prosta – wystarczy je spersonalizować. W ten sposób staną się piękną pamiątką na lata.

Spersonalizowany prezent – co oznacza?

Spersonalizowany prezent to taki, który został stworzony z myślą o konkretnej osobie. Nawet jeśli jest jednym z tysiąca produktów ściągniętych ze sklepowej półki, ważne jest, aby nadać mu indywidualny charakter. W ten sposób zyskuje nie tylko wartość materialną, ale także emocjonalną. Sprawia, że osoba, która go otrzymała, czuje się naprawdę wyjątkowo. Spersonalizowane prezenty doskonale wyrażają też uczucia darczyńcy. Tworzone z zaangażowaniem potrafią niejednokrotnie wyrazić więcej niż słowa. I, co najważniejsze, stają się pamiątką niejednokrotnie przechodzącą w rodzinie z pokolenia na pokolenie.

Personalizacja prezentów – przed laty i dziś

Jeszcze do niedawna możliwości personalizacji były mocno ograniczone i w związku z tym – trudno dostępne. Z tego względu kartki_serdeczne_zyczenia_8.jpg
wiele osób sięgało po karnety okolicznościowe. Kolorowe kartki pozwalały wypisać życzenia, umieścić ciekawy cytat albo po prostu skreślić kilka ciepłych słów i w ten sposób nadać podarunkowi niepowtarzalny rys. Często stawały się pamiątką na długie lata. Do dziś wiele osób chętnie sięga po nie przy różnych okazjach. Tym bardziej że obecnie kartki okolicznościowe często są tworzone ręcznie, dzięki czemu są eleganckie i bardzo oryginalne. Powszechną praktyką personalizowania prezentów było kiedyś także wręczanie na różne okazje książek opatrzonych kilkoma słowami od darczyńcy. W dniu przyjęcia sakramentu przystępujący do niego otrzymywali zwykle Pismo Święte z elegancką dedykacją nakreśloną na jego pierwszej stronie. Dzięki temu, sięgając do najważniejszej i najchętniej czytanej księgi w dziejach ludzkości, mogli przypomnieć sobie wspaniałe chwile, pozwalające jeszcze bardziej zbliżyć się do Boga.

Grawerowane plakietki – eleganckie i trwałe

plakietka_16s._8.jpg W ciągu ostatnich lat dostępne stały się jednak inne formy personalizacji prezentów, pomagające nadać wyjątkowy sznyt niemal każdemu podarunkowi. Jednym z najpopularniejszych stały się grawerowane plakietki. Ich zaletą jest przede wszystkim elegancki wygląd i trwałość. Plakietki grawerowane zachowują swój pierwotny urok przez długie lata. Można umieścić na nich życzenia, sentencje, a także imiona darczyńców oraz miejsce i datę uroczystości. Dostępne w odcieniu srebrnym i złotym, doskonale dopasują się do kolorystyki i charakteru podarunku. Co ważne, pozwolą spersonalizować niemal każdy upominek. Zwykle są umieszczane w pudełkach na biżuterię, różaniec albo etui na Pismo Święte. Można też dołączyć je do książki lub pamiątkowego albumu na zdjęcia.

Podobają Ci się te treści? Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych artykułach na blogu? Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco! -

Grawerowane plakietki dołączane do obrazów – idealny prezent na każdą okazję

W charakterze spersonalizowanego prezentu doskonale sprawdzą się także rozmaite obrazy. Mogą to być klasyczne malunki albo dzieła o charakterze religijnym. Te ostatnie świetnie spiszą się jako upominki wręczane w dniu przyjęcia sakramentu. Dołączenie do nich grawerowanej plakietki sprawi, że przemienią się w podarunek dedykowany konkretnej osobie. W tym przypadku plakietkę można umieścić na odwrocie obrazu  albo przymocować ją z przodu – na jego ramie, dzięki czemu każdego dnia będzie przywoływać w myślach niezwykłe chwile spędzone z bliskimi.

Grawerowana ikona – podarunek niosący wyjątkowy przekaz duchowy i emocjonalny

Jeśli natomiast szukacie prezentu o typowo religijnym charakterze, możecie rozważyć ikony z wizerunkami postaci biblijnych lub świętych. Szeroki wybór produktów pozwoli dopasować je nie tylko do okoliczności, ale także do charakteru osoby, którą zamierzacie obdarować upominkiem. Zaletą ikon jest przede wszystkim niepowtarzalny charakter, wynikający z tworzenia ich zgodnie z wielowiekową tradycją ikonograficzną. Najbardziej popularne są oczywiście produkty powstające na drewnie, metodą bezpośredniego nanoszenia farby na deskę. Co ważne, można łatwo je spersonalizować, nanosząc grawer bezpośrednio na ikonę. W ten sposób zyska ona bardzo indywidualny charakter i stanie się wspaniałą pamiątką dnia przyjęcia sakramentu. Wybierając się z kolei na Chrzest Święty, możecie sięgnąć również po szatki z personalizowanym haftem. To drobiazgi, które nie tylko będą towarzyszyć dziecku w tym wyjątkowym dniu, ale staną się wspaniałą pamiątką na całe życie. ikona_elite_srednia_grawer2c.jpg
Prezenty są po to, aby sprawiać radość. I wcale nie chodzi jedynie o obdarowaną osobę. Wręczanie upominków niesie mnóstwo pozytywnych emocji również dla tych, którzy je ofiarowują. Pozwala poczuć się częścią grona rodziny czy przyjaciół i zobaczyć uśmiech na twarzy tych, którzy są dla nas bliscy. Dlatego warto dołożyć starań, aby nadać podarunkom indywidualny, wyjątkowy charakter. Wbrew pozorom wcale nie jest to trudne zadanie. Spersonalizowanie upominku nie wymaga mnóstwa czasu czy dużych nakładów finansowych, a niesie ogromną radość.

2023-05-20

In2