Katecheta to też Nauczyciel. Nie zapomnijcie o życzeniach!

Bogatym nie jest ten, kto posiada, ale ten kto daje… Jan Paweł II

Czy Wy też kochacie październik? Naszym zdaniem to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. Dlaczego? Wystarczy spojrzeć za okno. Tak wspaniała jesień może być tylko w naszym kraju. Promienie słońca przebijające się przez kolorowe liście na drzewach są prawdziwą ucztą dla oczu. A dla duszy? Dla duszy jest modlitwa różańcowa. W październiku przywiązujemy do niej szczególną wagę. W końcu październik jest miesiącem różańca świętego! Ale w nadchodzących dniach jest jeszcze coś. Piękne święto. Wiecie już o czym mowa? Oczywiście o Dniu Nauczyciela!

Nauczyciele nie tylko od edukacji

obraz_3x4_prze_jezus_chlopczyk.jpg Nam jest to święto szczególnie bliskie. W końcu Jezus też był Nauczycielem. Jego działalność jako nauczyciela rozpoczęła się już po przyjęciu Chrztu w Jordanie. Wówczas Jezus obszedł niemal całą Galileę, głosząc Ewangelię. Pochylał się nad każdym – również nad tymi, którzy z różnych powodów zagubili się w życiu. Nie oceniał i nie krytykował, ale całym sercem cieszył się z każdego nawróconego grzesznika. Uczył nie tylko modlitwy, ale także miłości do bliźniego. Dziś jednym z zapisów jego nauki jest 10 przykazań, które wyznaczają nam życiową drogę i są najlepszym kodeksem etycznym.

Katecheta – zawodowa misja

obrazek_jut_8001_3a.jpg Pamiętajcie jednak o tym, że obecnie również mamy wspaniałych nauczycieli. Tych, z którymi Wasze pociechy spotykają się w szkołach i którzy przybliżają im skomplikowane zagadnienia naukowe. Nauczycielami też są katecheci oraz osoby duchowne prowadzące w kościołach zajęcia dla dzieci i młodzieży. Ich zadanie polega głównie na szerzeniu wiary. Powiedzmy sobie szczerze – w zabieganym świecie w tej kwestii często nas wyręczają. Cierpliwie przybliżają wiedzę zawartą w Piśmie Świętym tak, aby była zrozumiała nawet dla najmłodszych. A dodatkowo wychowują dzieci, wspierają i ciekawie organizują im czas. Wy także uważacie, że najfajniejsze wycieczki to te z kościelną Oazą?

W Dzień Nauczyciela nie zapominajcie o katechetach i duchownych

zestaw_dla_siostry.jpg Tak, czy inaczej, Dzień Nauczyciela to też dzień katechetów i duchownych. Nie zapominajmy o tym. Aby wyrazić podziękowanie za opiekę nad Waszymi pociechami, możecie podarować im jakiś ciekawy drobiazg. Prezent dla katechety nie musi być kosztowny. Jego wartość jest mierzona sercem i zaangażowaniem. A pamięć o samych zainteresowanych to z kolei wartość bezcenna. Jeśli zatem szukacie pomysłu na niespodziankę z okazji Dnia Nauczyciela, mamy dla Was kilka ciekawych propozycji.

Pomysł na prezent na Dzień Nauczyciela – niespodzianka od serca

zestaw_nr12_ksiedza.jpg Z serii coś dla ducha, naszym numerem jeden jest różaniec. Nie tylko dlatego, że modlitwa na nim ma ogromną moc i jest jedną z najprostszych i najczęściej odmawianych. Różaniec na Dzień Nauczyciela doskonale wpisuje się w październikowy klimat. A różnorodność produktów pozwoli Wam znaleźć ten, który najlepiej pasuje do danej osoby. Nam bardzo podobają się różańce z ziemią świętą umieszczoną w łączniku. Pięknie też prezentują się różańce z kamieni naturalnych – agatów, jadeitów, onyksów, kryształów górskich czy kolorowego marmuru. W kategorii produktów klasy Premium znajdziecie natomiast różańce z kryształami Svarowskiego słynącymi z tego, że wspaniale odbijają refleksy światła. Oczywiście możecie wybrać inne modele. Paciorki wykonane z hebanu albo barwnych kryształków również wyglądają bardzo elegancko. Podpowiadamy, że warto do nich dołączyć pudełko na różaniec. Metalowe z wizerunkiem Jezusa, Maryi czy świętych, sprawdzą się na piątkę z plusem!

Obrazy święte – inspiracja do codziennej modlitwy

pol_pl_Czarna-herbata-English-Tea-Shop-Lemon-Black-Tea-15x2g-6549_6.jpg Zarówno dla katechety, jak i dla osoby duchownej doskonałym pomysłem na prezent z okazji Dnia Nauczyciela są obrazy święte. Przedstawiają postacie biblijne albo współczesnych świętych – w tym Jana Pawła II. Oprawione w drewnianą lub metalową ramę, mogą stanowić fantastyczną ozdobę pokoju czy plebanii. I każdego dnia będą zachęcać do modlitwy. Podobnie dobrym wyborem są ikony. Malowane zgodnie z zasadami malarstwa ikonowego, skrywają w sobie nutę tajemniczości. Są niezwykle wartościowym prezentem na każdą okazję – również na Dzień Nauczyciela. Jeśli natomiast poszukujecie bardziej nowoczesnych rozwiązań, możecie rozważyć obrazki srebrne. Polecamy szczególnie te z Jezusem – pierwszym i najlepszym Nauczycielem ludzkości, chociaż oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby postawić na warianty z Matką Bożą.

Świece, które budują klimat sprzyjający modlitwie

kawa_mielona_red_honey.jpg Jaki prezent na Dzień Nauczyciela będzie również trafnym wyborem? Co powiecie na świece? Są eleganckie i budują w pomieszczeniu ciepły klimat. Tlący się w nich płomień jest symbolem Ducha Świętego. To właśnie dlatego świece są często zapalane podczas modlitwy. Doskonale spiszą się w tej roli świece z wosku pszczelego. Są naturalne, produkowane w gospodarstwach pasiecznych. Nie wydzielają toksycznych substancji. Wręcz przeciwnie, roztaczają łagodny zapach i cechują się długim czasem palenia. Ich alternatywą są świece zapachowe. Podpowiadamy, że w charakterze eleganckiego podarunku niezrównane są świece sojowe. Naturalne, roztaczają piękny aromat i wspaniale wyglądają ustawione na stole, komodzie czy domowym ołtarzyku. Możecie też zerknąć na nasze zestawy prezentowe. Znajdziecie w nich pięknie, ręcznie zdobione komplety tradycyjnych świec, a także inne podarunkowe inspiracje.

Coś dla podniebienia – kawa, herbata, a może słodycze?

krowki.jpg A może szukacie prezentów, które rozpieszczą podniebienia nauczycieli? Zarówno dla osób świeckich, jak i duchownych znakomicie sprawdzą się kawy i herbaty z naszego kącika konesera. Skupiliśmy w nim wyłącznie produkty najwyższej jakości cechujące się wyśmienitym smakiem i głębokim aromatem. Na prezent polecamy kawę w eleganckiej metalowej puszce albo kolekcję herbat czarnych, owocowych lub zielonych zamkniętą w pięknie zdobionym pudełku. Katecheta Waszego dziecka jest miłośnikiem podróżowania? A zatem dorzućcie do prezentu krówki z sentencjami w podróży. Gwarantujemy Wam, że rozpieszczają podniebienie i duszę.

Cenicie ich i obdarzacie zaufaniem, bo pracują z Waszymi dziećmi. Dlatego kiedy nadchodzi 14 października chcecie im za to podziękować. Mamy nadzieję, że dostarczyliśmy Wam kilku pomysłów na oryginalny prezent na Dzień Nauczyciela. To, który z nich wybierzecie zależy wyłącznie od Was. Ze swojej strony życzymy mnóstwa satysfakcji. Bo w końcu nie od dziś wiadomo, że lepiej jest dawać niż brać.

2022-10-07