To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia.

Rudolph Giuliani

">

Nadszedł styczeń? A zatem pomyślcie o prezentach na Dzień Babci i Dzień Dziadka!

To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia. Rudolph Giuliani

Kochają nas miłością absolutną. Rozpieszczają i zawsze mają dla nas czas. Stają po naszej stronie, słuchają nas z uwagą, pocieszają, a czasem też otrą łzy. Są oparciem, źródłem cennych rad i życiowych mądrości. Babcia i Dziadek to bez wątpienia wyjątkowe osoby w naszym życiu. Kiedyś wykonywaliśmy dla nich laurki, które wręczaliśmy im w styczniu – z okazji ich święta. A dziś? Jeśli chcecie znaleźć pomysły na prezent dla Dziadków, to mamy dla Was kilka ciekawych i nieszablonowych propozycji. Podpowiadamy Wam jednocześnie, że wybierając podarunki dla Babci i Dziadka, zamiast kierować się ceną, zwróćcie po prostu uwagę na ich wartość niematerialną. A wtedy znajdziecie sposób na to, aby Wasze niespodzianki były zawsze udane.

Prezent dla Babci i Dziadka? Różaniec sprawdzi się na piątkę z plusem!

O tym, że wiara jest dla Babci i Dziadka ważnym aspektem życia, nie trzeba nikogo przekonywać. Seniorzy rodu przez lata musieli zmagać się z przeciwnościami losu, więc wiedzą doskonale, że na życiowych zakrętach ogromną pomocą okazuje się modlitwa. Są pewni, że zwrócenie się do Chrystusa czy Matki Bożej to sposób na to, aby znaleźć rozwiązanie wielu problemów. Wybierając prezent na Dzień Babci czy na Dzień Dziadka, rozważcie więc różaniec. Starsze osoby bardzo cenią moc ulubionej modlitwy Jana Pawła II i chętnie ją odmawiają, więc z pewnością ucieszą się z Waszego podarunku. Różnorodność produktów sprawi, że łatwo znajdziecie różaniec, który spodoba się seniorom. Wykonany z kryształków, kolorowych paciorków, a może naturalnych kamieni? Wybór jest naprawdę ogromny. Podpowiadamy jednocześnie, że jeśli szukacie wyjątkowo eleganckiego prezentu, przyjrzyjcie się różańcom stylizowanym na antyczne. Są naprawdę niezwykłe. Dodatkowo do podarunku możecie dołączyć praktyczne pudełko albo metalową plakietkę, na której wygrawerujecie cytat, sentencję czy życzenia dla Babci i Dziadka, sprawiając, że Wasza niespodzianka zyska spersonalizowany charakter.

rozaniec_kamien_sr_dw_kamien_cesar_jasnonb3.jpg

Obrazy religijne – coś dla duszy i coś dla oczu

Pozostając w tematyce dewocjonaliów, mamy dla Was jeszcze jedną propozycję. Znakomitym pomysłem na prezent dla Dziadka i Babci są obrazy święte. Przedstawiające Chrystusa, Maryję bądź Świętą Rodzinę, pozwalają każdego dnia zatrzymać się na chwilę i pomyśleć o tym, co jest ważne w życiu. Ustawione na komodzie czy zawieszone na ścianie, stanowią piękną oprawę dla codziennej modlitwy. Wspaniale zdadzą egzamin także jako element domowego ołtarzyka. Oprócz doskonale znanych motywów religijnych możecie sięgnąć po obrazy z wizerunkami świętych, w tym ze świętą Ritą, świętym Charbelem czy Michałem Archaniołem. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać ikony. Są niezwykle eleganckie, dzięki czemu oprócz wymiaru duchowego, stanowią wspaniałą dekorację domu. Poza klasycznymi obrazami możecie też sięgnąć po ikony z patronem Babci lub Dziadka, do których będą zwracać się z prośbami o wyproszenie łask u Boga.

ikona_d_czwa_8.jpg

Prezent na Dzień Babci i Dziadka – Biblia w eleganckim wydaniu

W domowych ołtarzykach doskonale sprawdzą się także figurki religijne. Największą popularnością cieszą się oczywiście podobizny Jezusa i Matki Bożej, chociaż oczywiście możecie też wybrać figurki świętych albo rzeźby Świętej Rodziny. To wyjątkowe podarunki, które będą towarzyszyć Babci i Dziadkowi w codziennej modlitwie. Starannie wykonane, staną się rodzinną pamiątką. Dobrym pomysłem na prezent na Dzień Dziadka i Dzień Babci będzie także Pismo Święte. Co prawda seniorzy posiadają Biblię w swojej biblioteczce, ale pięknie wydana najpopularniejsza księga świata z pewnością wywoła uśmiech na ich twarzy i stanie się zachętą do jeszcze większego zgłębiania tajemnic wiary. Podpowiadamy, że aby niespodzianka zyskała wyjątkowy charakter, możecie opatrzyć ją dedykacją. pismo_swiete_d_8.jpg

Wartościowe książki – idealne na długie wieczory

Podczas długich wieczorów znakomicie spiszą się książki religijne. To różnorodne pozycje z biografiami świętych albo przemyśleniami osób, które zawierzyły życie Bogu. Są nie tylko bardzo ciekawe, ale pozwalają umocnić się w przekonaniu, że postępowanie zgodne z zasadami Chrystusa to gwarancja szczęścia w życiu doczesnym i sposób na to, aby dostąpić zbawienia. Ich różnorodność sprawia, że każdego roku możecie uzupełnić biblioteczkę seniorów o nowe, wyjątkowe tytuły. Co na prezent dla Babci i Dziadka sprawdzi się równie doskonale? Oczywiście modlitewniki. Znajdziecie wśród nich nowenny oraz modlitewniki w różnych intencjach. Dla starszych osób szczególnie polecamy Wam modlitewniki z dużym drukiem. Jeśli z kolei Wasi Dziadkowie są koneserami dobrego kina, możecie podarować im filmy religijne na DVD.

Pomysł na prezent dla Babci i Dziadka – pachnące świece, które zbudują w pomieszczeniu wyjątkowy klimat

Oprócz prezentów z duchowym przekazem możecie podarować Babci i Dziadkowi drobiazgi, które roztoczą wspaniałą atmosferę w ich domu. Domyślacie się, o czym mowa? Brawo, jeśli pomyśleliście o świecach. Ich płomień towarzyszy ludziom od bardzo dawnych czasów – również w czasie modlitwy. Pamiętajcie jednak, że dostępne obecnie świece nie tylko rozpraszają mrok i mają wymiar symboliczny, ale roztaczają w pomieszczeniu piękny zapach. Oprócz produktów zapachowych świetnym wyborem są świece z wosku pszczelego. Ich atutem jest długi czas palenia. Wosk pszczeli nie dymi i nie powoduje podrażnień układu oddechowego. A dodatkowo jonizuje powietrze ujemnie i oczyszcza je z promieniowania elektromagnetycznego, więc pozytywnie wpływa na zdrowie. Wykonane z niego świece doskonale spiszą się jako prezent na Dzień Babci i Dziadka. Tym bardziej że możecie sięgnąć po piękne, ręcznie zdobione produkty, które zachwycają oryginalną estetyką.

Słodkie małe co nieco, a może pyszna kawa?

kawa_mielona4_lavazza_crema_espresso.jpg W kategorii prezentów rozpieszczających zmysły, z powodzeniem sprawdzą się produkty z kącika konesera. Aromatyczna kawa i herbata z pewnością uprzyjemni seniorom wiele chwil. Sięgając po produkty wysokiej jakości, bez słów powiecie Babci i Dziadkowi jak bardzo ważni są w Waszym życiu. Dodatkowo możecie podarować im coś słodkiego. Pyszne i delikatne krówki staną się świetnym dopełnieniem codziennej kawy czy herbaty. Tym bardziej że możecie sięgnąć po produkty z sentencjami, dającymi niekończącą się przestrzeń do wspólnych dyskusji czy przemyśleń. Coś dla ducha, podniebienia i zmysłów znajdziecie też w zestawach prezentowych. Z myślą o specjalnych okazjach, do których bez wątpienia zalicza się Dzień Babci i Dziadka, przygotowaliśmy podarunki z kawą, herbatą, słodyczami i świecami. Do wielu z nich dołączyliśmy także religijne drobiazgi, bo przecież wiary nigdy nie jest za wiele. krowki_allegro_250_rodzina.jpg

Za co kochamy styczeń? Za śnieg za oknem – tego akurat w tym roku jest jak na lekarstwo. Za długie wieczory spędzane z filiżanką aromatycznej herbaty i ciekawą książką w dłoniach. Za Dzień Babci i Dziadka, czyli święto, w którym możemy powiedzieć im oraz pokazać, jak ważną rolę odgrywają w naszym życiu. Celebrujcie je i delektujcie się chwilą. Bo pewnie doskonale wiecie, że Bóg nie mógł być wszędzie, dlatego… Stworzył Babcię i Dziadka.

2023-01-07