O różańcach bransoletkach

Biżuteria sakralna występuje w licznych odsłonach, wśród których znajdziemy na przykład naszyjniki, medaliki czy też sygnety. Służy przede wszystkim podkreślaniu wyznawanych przez nas wartości oraz manifestowaniu naszej wiary. Może mieć też jednak funkcję praktyczną.

Religijna biżuteria na przegub ręki

rsz_roz_bran_jk_nieb_zw.jpg Różańce-bransoletki są właśnie takim połączeniem estetycznego wykonania z dodatkowym zastosowaniem. Noszone na nadgarstku, są nie tylko ozdobą ubioru, ale też przypomnieniem o regularnym odmawianiu modlitwy. W natłoku codziennych spraw i zobowiązań jest to niestety coś, o czym zbyt często zapominamy. Noszona na ręku bransoletka umożliwia dyskretne odmówienie dziesiątki różańca niemal w każdym miejscu i o każdej porze – nawet w takich sytuacjach, jak jazda komunikacją miejską czy też stanie w kolejce.

W przeciwieństwie do tradycyjnego różańca, który często chowamy w kieszeni lub torebce, taka ozdoba zawsze jest widoczna. Nawet jeden szybki rzut oka na nadgarstek przypomni nam o modlitwie, umocni w naszych przekonaniach, a być może nawet pomoże w podjęciu ważnej decyzji.

roz_bran_jd_hematyt_faset.jpg Różaniec-bransoletka to też ozdoba Koraliki w różańcach na rękę wykonuje się z wielu pięknych materiałów. W sklepach specjalizujących się w dewocjonaliach znajdziemy na przykład bransoletki z paciorkami wykonanymi z drewnianych kuleczek, kamieni szlachetnych, metali czy też porcelany. Najczęściej nawijane są one na rzemyk lub mocowane na łańcuszku. Zwykle jest ich dziesięć - czyli dokładnie tyle, ile potrzeba do szybkiego odmówienia jednej “dziesiątki”.

Koraliki przyozdabia też krzyżyk, medalik lub inna przywieszka z religijnym motywem lub wizerunkiem jednego ze Świętych. Jeśli zależy nam na walorach estetycznych, to taka bransoletka jest również świetną dekoracją ubioru. Bez problemu znajdziemy model odpowiadający gustom kobiet, mężczyzn, a nawet dzieci.

Po dewocjonalia tego typu warto sięgać na co dzień. Trzeba jednak pamiętać, żeby traktować je z należnym szacunkiem – przede wszystkim są one przecież ważnym symbolem wiary.