Prezent dla dziecka pod choinkę – inny niż wszystkie

Boże Narodzenie coraz bliżej. Każdy z nas nie może doczekać się już chwil spędzonych z bliskimi w niezwykłej, pełnej magii atmosferze. Pamiętajmy, że miłośnikami świąt są nie tylko osoby dorosłe, ale także, a może przede wszystkim dzieci.

Jeżeli święto Bożego Narodzenia niesie z sobą pewną tęsknotę i tak wiele czułości, tyle poruszających uczuć, to dlatego, że przywraca naszym oczom obraz najkruchszego dzieciństwa…

Kardynał Jean-Marie Lustiger

Boże Narodzenie coraz bliżej. Każdy z nas nie może doczekać się już chwil spędzonych z bliskimi w niezwykłej, pełnej magii atmosferze. Pamiętajmy, że miłośnikami świąt są nie tylko osoby dorosłe, ale także, a może przede wszystkim dzieci. Dekorowanie choinki, śpiewanie kolęd, próbowanie wyjątkowych potraw – wszystko to sprawia, że najmłodsi już od początku grudnia odliczają dni do Bożego Narodzenia. Domyślacie się zapewne, że w ten uroczysty czas nie może zabraknąć także podarunków. Być może i Wy szukacie idealnego pomysłu na prezent dla dziecka pod choinkę? Chcecie przełamać schematy i zastąpić zabawki oraz gry wyjątkowym drobiazgiem, który stanie się świetną pamiątką na całe życie? Mamy zatem dla Was kilka oryginalnych propozycji.

Dewocjonalia dla dziecka? Oczywiście!

fig_aniolek_MG50141.jpg Myśląc o prezencie dla dziecka na święta Bożego Narodzenia raczej rzadko bierzemy pod uwagę dewocjonalia. Nie zapominajcie jednak, że jest to grupa produktów, która kryje w sobie wiele ciekawych drobiazgów doskonale trafiających w gust najmłodszych. Warto także podkreślić, że artykuły religijne perfekcyjnie współgrają z klimatem świąt i mogą stać się inspiracją do wspólnych rozmów na temat wiary. Wykonane z myślą o Waszych pociechach ułatwią zrozumienie jej tajemnic i przybliżą najważniejsze kwestie, które powinien znać każdy chrześcijanin. Staną się również przydatne podczas lekcji religii, na które uczęszcza lub będzie uczęszczać Wasze dziecko.

Biblia dla dzieci i książki religijne – aby lepiej poznać wiarę


pismo_zyrafa_8.jpg   Czy wiecie, co obowiązkowo powinno znaleźć się w biblioteczce każdego dziecka? Oczywiście Pismo Święte, które zapozna Waszą pociechę z podstawowymi aspektami wiary. Domyślacie się zapewne, że powinno to być wydanie, przygotowane z myślą o najmłodszych. Prosty język opisujący w obrazowy sposób tajemnice chrześcijaństwa oraz piękne kolorowe ilustracje staną się zachętą do wspólnej lektury nie tylko w zimowe długie wieczory. Wasze dziecko posiada już swoją Biblię? W takim razie z pomocą przyjdą Wam inne książki religijne.
kawa_ziarnista_etno_cafe_italian.jpg Co powiecie na biografię Jana Pawła II opowiedzianą dzieciom? „Chłopiec z Wadowic” to pozycja, która nie tylko zainteresuje dziecko przybliżając mu historię polskiego papieża, ale stanie się inspiracją do naśladowania w codziennym życiu. A może poszukujecie prezentu dla nastolatka? W takim razie możecie sięgnąć po książki opisujące życie świętych lub podarować mu „Katechizm dla młodych”, w redagowaniu którego oprócz duchownych uczestniczyli także młodzi ludzie.

Medalik czy różaniec? A może jedno i drugie?

srebro_m8.jpg   Świetnym pomysłem na prezent dla starszego dziecka może być także medalik. Z pewnością Wasza pociecha posiada już jeden, będący pamiątką Pierwszej Komunii Świętej. Tym razem możecie więc pokusić się o egzemplarz przedstawiający Matkę Boską, Jezusa lub świętych. Podpowiadamy, że patronem młodzieży jest święty Stanisław Kostka oraz święty Jan Bosko. Zgodzicie się zapewne, że człowiekiem, dla którego szczególne znaczenie miał los młodych ludzi był także papież Jan Paweł II. bransoletka_metal_v1_8.jpg Wartym wyjątkowej uwagi jest także posiadający bardzo interesującą historię medalik z Matką Boską Niepokalaną, któremu przypisuje się wyjątkową moc. Alternatywą lub dodatkiem do medalika może być różaniec lub bransoletka metalowa z wizerunkami świętych.

Obrazek srebrny – coś więcej niż ozdoba…

obrazek_sr_a_801_4x_1_82.jpg A może zastanawiacie się nad wyjątkową ozdobą do pokoju dziecka - niepowtarzalną, elegancką i zachęcającą do codziennej modlitwy? Obrazki srebrne okażą się więc prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Możecie wybrać zarówno modele ukazujące Maryję lub Świętą Rodzinę, bądź pokusić się o stworzone typowo z myślą o dzieciach obrazki srebrne z aniołkiem. Kunsztownie i starannie wykonane, przestawiające Anioła Stróża zapewnią dodatkowo Waszym pociechom poczucie bezpieczeństwa. obrazek_sr_aniolek_6387_2x.jpg Podpowiadamy, że możecie wybrać zarówno model uniwersalny, jak i pokusić się o obrazek srebrny dedykowany dla chłopca lub dla dziewczynki. Chcecie, aby wybrany przez Was prezent dla dziecka stał się także niezwykłą pamiątką na całe życie? Dołączcie do niego tabliczkę z wygrawerowaną, niebanalną sentencją, a Wasza niespodzianka nabierze jeszcze bardziej uroczystego i wysublimowanego charakteru.

Szopka bożonarodzeniowa – cieszy wzrok, rozwija wyobraźnię

szopka_fig_HK_8047.jpg Nawiązując do tematyki Bożego Narodzenia nie możemy także zapominać o szopce, która z pewnością sprawi wiele radości najmłodszym i stanie się inspiracją do rozmów o pojawieniu się Jezusa na świecie. Kolorowe, starannie rzeźbione figurki, które dziecko będzie mogło samodzielnie układać rozwiną wyobraźnię i wzbudzą ciekawość do poznawania wiary. Osobom, które lubią prace manualne i cenią sobie czas spędzony w gronie rodzinnym podpowiadamy, że możecie kupić jedynie figurki i pokusić się o samodzielne wykonanie szopki z dostępnych Wam materiałów. Nie zapominajcie, aby do standardowych postaci dołączyć także figurki aniołków, które mogą ozdabiać pokój Waszej pociechy nie tylko w Święta Bożego Narodzenia, ale także przez cały rok. A jeśli chcecie sprawdzić dziecku odrobinę przyjemności dla podniebienia… Do prezentu dołączcie słodycze z Leśniowa. Przygotowane w oparciu o tradycyjną recepturę, pozbawione konserwantów i sztucznych barwników, bez wątpienia staną się doskonałą przekąską.