Prezent na Boże Narodzenie dla księdza – garść inspiracji

Jeśli chcecie zrobić wyjątkową niespodziankę tym, którzy są dla Was bardzo ważni, już teraz pomyślcie, co powinno znaleźć się pod choinką. Bez względu na to, że sklepowe półki uginają się od rozmaitych propozycji, znaleźć ciekawy i oryginalny podarunek wcale nie jest tak łatwo. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej jeśli… Poszukujecie pomysłu na prezent dla księdza.

Jeśli tak uroczyście obchodzimy narodzenie Jezusa, czynimy to dlatego, aby dać świadectwo, że każdy człowiek jest kimś jedynym i niepowtarzalnym…
Jan Paweł II

Prezent na Boże Narodzenie dla księdza – garść inspiracji

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Przed nami kilka dni relaksu i radosne chwile spędzane w gronie najbliższych. Mówiąc o świątecznej, niezwykłej atmosferze, nie możemy zapominać o czynniku, który jest jej doskonałym dopełnieniem. Czy wiecie już o czym mowa? Oczywiście o prezentach. Jeśli chcecie zrobić wyjątkową niespodziankę tym, którzy są dla Was bardzo ważni, już teraz pomyślcie, co powinno znaleźć się pod choinką. Bez względu na to, że sklepowe półki uginają się od rozmaitych propozycji, znaleźć ciekawy i oryginalny podarunek wcale nie jest tak łatwo. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej jeśli… Poszukujecie pomysłu na prezent dla księdza.

Rok po roku mamy okazję celebrować święta Bożego Narodzenia, które są dla wielu z nas czasem pełnym rodzinnego ciepła, radości i spokoju. Ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym, jak święta te mogą wyglądać dla księdza? Osoby duchowne, dedykując swoje życie posłudze dla innych, często zapominają o sobie. Czy nie jest to doskonały powód, aby podarować im coś naprawdę wyjątkowego w tym wyjątkowym czasie?

Pewnie zadajecie sobie pytanie, co ksiądz mógłby chcieć na prezent.

Prawda jest taka, że podarunek dla kapłana powinien być przemyślany i symbolizować naszą wdzięczność za jego trudną i ciężką pracę. Pamiętajmy, że Boże Narodzenie to okres, w którym celebrowane jest narodzenie Jezusa Chrystusa, dlatego prezent dla księdza powinien nawiązywać do tej szczególnej chwili. Właśnie z tego powodu, proponujemy kilka nowych pomysłów, które z pewnością okażą się inspirujące. Tutaj znajdziecie szeroki wybór dewocjonaliów, które idealnie nadają się na prezent dla księdza. Wśród nich znajdują się takie skarby jak eleganckie, ręcznie wykonane różańce, wyjątkowe obrazy święte, a także praktyczne akcesoria, które z pewnością ułatwią codzienną posługę kapłana. Co powiecie na pięknie oprawioną Biblię z komentarzami teologicznymi? Dla każdego księdza, Biblia jest niezastąpionym źródłem inspiracji i przewodnikiem na drodze życia. Może warto poszukać edycji, które zawierają dodatkowe komentarze teologiczne, co może wzbogacić codzienną lekturę księdza. Ponadto, warto pomyśleć o pięknej szacie liturgicznej, która z pewnością wprowadzi świąteczny nastrój do każdej mszy świętej. Eleganckie, bogato zdobione szaty są symbolem szacunku i miłości dla Boga, dlatego taki prezent z pewnością sprawi księdzu wiele radości.
Oczywiście, to tylko kilka propozycji. Pamiętajcie, że najważniejsze jest, aby prezent był dany z serca i niósł ze sobą prawdziwe uczucia wdzięczności i szacunku. Niezależnie od tego, co wybierzecie, pamiętajcie, że to gest, a nie wartość prezentu, jest najważniejszy.

Dewocjonalia? Idealnie!

ikona_s_trojca_8.jpg Wiele osób posiada w rodzinie, czy wśród znajomych osoby duchowne. Niektórzy z nas przygotowują także podarunki dla księży, którzy ułatwili nam poznać istotę wiary, czy przyszli z pomocą w chwilach słabości. Wybór prezentu dla kapłana może jednak nastręczyć sporo dylematów, tym bardziej, jeśli chcemy aby pod bożonarodzeniowym drzewkiem znalazło się pudełko z czymś niebanalnym. Czy Wy również borykacie się z podobnym problemem? Podszepniemy Wam więc kilka pomysłów, spośród których będziecie mogli wybrać ten, który Waszym zdaniem okaże się najtrafniejszy. Domyślacie się pewnie, że pozostaniemy w tematyce dewocjonaliów.

Książki religijne – bo wiedzy nigdy nie jest za wiele…

pismo_edycja_zl_8.jpg Dewocjonalia to doskonały pomysł na świąteczny prezent nie tylko dla osób duchownych. Nawiązując do tematyki wiary, świetnie wpisują się w klimat Bożego Narodzenia. Są także niezwykle oryginalne, dzięki czemu gwarantują nam, że obdarowany będzie miło zaskoczony podarunkiem. Zastanawiacie się co mógłby znaleźć pod bożonarodzeniowym drzewkiem zaprzyjaźniony lub spokrewniony z Wami ksiądz? A czy pomyśleliście o Piśmie Świętym? Oczywiście trudno wyobrazić sobie, że osoba duchowna nie posiada Biblii.

torebka_serca_ecru.jpg Możecie jednak pokusić się o luksusowe wydanie, do którego dołączycie elegancką oprawę. Zapewniamy, że stanie się ono doskonałą lekturą na długie zimowe wieczory. A jeśli chcecie dodać podarunkowi odrobinę wyjątkowości – może dobrym rozwiązaniem okaże się Pismo Święte ze zdjęciami z Ziemi Świętej? Pamiętajcie także o książkach religijnych. Przedstawiające biografie świętych, czy ukazujące cuda jakie wydarzyły się za sprawą wiary staną się świetną inspiracją do przemyśleń i dyskusji.

Podobają Ci się te treści? Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych artykułach na blogu? Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco! -

Różańce – z modlitwą na co dzień

38_roz_bran_fanciszek2.jpg Szukając pomysłu na prezent dla księdza pod choinkę nie możemy zapomnieć o różańcu. To drobiazg posiadający niezwykłą moc i umożliwiający modlitwę w każdych okolicznościach. Do Waszej dyspozycji pozostaje szereg modeli wyróżniających się kunsztownym wykonaniem. Możecie więc wybrać bardzo wytworny różaniec srebrny lub pokusić się o oryginalny różaniec z Ziemią Świętą. Wyśmienitym podarunkiem będą także różańce z kamieni półszlachetnych urzekające elegancją i tajemniczym pięknem.

Pamiętajcie jednocześnie, że świąteczny prezent wymaga niebanalnej oprawy. Podpowiadamy, że wybierając estetyczne etui na różaniec dopniecie kwestię świątecznego podarunku na ostatni guzik. Ciekawą alternatywę dla różańców mogą stanowić ponadto medaliki srebrne. Przedstawiające wizerunek Matki Boskiej czy świętych doskonale wkomponują się w mistyczny klimat świąt. Pamiętajcie także o krzyżach świętego Benedykta posiadających bardzo interesującą historię i stanowiących doskonały prezent dla księdza na Boże Narodzenie.

Obrazy święte – elegancja i piękno w najlepszym wydaniu

ikona_srebrna_mbczwa_9382_15_21.jpg A może pozwolicie się namówić na wyjątkowe, urzekające wysublimowanym pięknem ozdoby, które udekorują pokój księdza. W tym aspekcie ogromną popularnością cieszą się obrazki srebrne przedstawiające Jezusa, Maryję lub Świętą Rodzinę. To niezwykle eleganckie drobiazgi, które sprawią ogromną radość osobie duchownej i staną się inspiracją do modlitwy. Jeśli chcecie, aby stały się znakomitą pamiątką na wiele lat, podpowiadamy, że możecie dołączyć do nich grawerowaną plakietkę, na której umieścicie wybraną przez siebie sentencję.

kpl_maly_ksiadz_m.jpg Oprócz obrazków srebrnych wyjątkowym prezentem dla księdza mogą okazać się ikony. Wykonane zgodnie z wielowiekową tradycją zaskakują mistycznym urokiem i niosą ze sobą odrobinę tajemniczości. Możecie także postawić na klasykę i sięgnąć po obrazy święte ukazujące Jezusa, Matkę Boską a także świętych – patronów i opiekunów.

Coś praktycznego…

Wśród dewocjonaliów pomysł na prezent dla księdza znajdą również osoby szukające praktycznych podarunków. W tym aspekcie doskonale sprawdzi się między innymi liturgiczny zestaw podróżny. teczka_na_kolede_1_8.jpg Składający się z dwunastu elementów ukrytych w estetycznym etui stanie się wyśmienitym prezentem również dla duchownych rozpoczynających dopiero swoją drogę kapłańską. Możecie także wybrać elegancką, wykonaną z naturalnej skóry aktówkę na kolędę. Zaprojektowana z myślą o wizytach duszpasterskich powoli pomieścić dokumenty, obrazki oraz długopis. Pamiętajcie, że bez względu na to, jaki prezent podarujecie osobie duchownej, bez wątpienia sprawicie jej wiele radości. Ważne jest jedynie, abyście wybierali go z zaangażowaniem i starali się odpowiedzieć na oczekiwania obdarowanego.

2015-12-14