Więcej niż prezent - co podarować dziecku na Pierwszą Komunię Świętą?

Pierwsza Komunia Święta to bez wątpienia jeden z najważniejszych dni nie tylko w życiu dziecka, ale także całej rodziny. W uroczystości uczestniczą więc nie tylko rodzice, ale bliscy i przyjaciele. Aby podkreślić podniosłość chwili, zaproszeni goście przygotowują dla dziecka rozmaite prezenty. Zanim jednak nadejdzie dzień przyjęcia sakramentu, wiele osób zastanawia się, jaki prezent na Pierwszą Komunię Świętą sprawdzi się najlepiej. Jeśli też szukacie odpowiedzi na to pytanie, podpowiadamy, że najlepszy komunijny podarunek to taki, który jest ofiarowany od serca. Poznajcie kilka naszych propozycji.

Więcej niż prezent – co podarować dziecku na Pierwszą Komunię Świętą?

Prezent od serca

W kategorii prezentów na Pierwszą Komunię Świętą od wielu lat króluje elektronika. Smartfony, laptopy, smartwatche czy tablety nadal pozostają najchętniej wybieranymi podarunkami dla dziecka. Tymczasem osoby duchowne i katecheci przekonują, że miarą wartości podarunku komunijnego nie jest jego cena, lecz wartość duchowa. Najlepszy prezent na Komunię to taki, który umacnia je w wierze, pozwala zgłębiać jej tajemnice i dzięki temu każdego dnia przybliża do Jezusa. Krótko mówiąc: jest doskonałym dopełnieniem sakramentu, którego przyjęcie jest podziękowaniem Bogu za przynależność do wielkiej wspólnoty Kościoła.

Biblia na Pierwszą Komunię Świętą – duchowy przewodnik na każdy dzień

Biblia to zdecydowanie numer jeden wśród podarunków na Pierwszą Komunię Świętą. Najchętniej czytana księga na świecie, wydana w największej liczbie egzemplarzy, jest obowiązkową pozycją w biblioteczce każdej rodziny. Jest duchowym przewodnikiem każdego z nas. Ofiarowana dziecku, z pewnością zachęci je do odkrywania tajemnic wiary. Stanie się pamiątką na całe życie. Doskonałym wyborem będzie Pismo Święte w specjalnym wydaniu jako pamiątka Pierwszej Komunii Świętej. Twarda oprawa i złocone brzegi powodują, że prezentuje się niezwykle elegancko. Ciekawą propozycją dla dziecka jest także Biblia z Papugą. Piękne wydanie zawierające kolorowe grafiki, ciekawostki i komentarze sprawi, że studiowanie Pisma Świętego stanie się fantastycznym sposobem na spędzenie czasu i jeszcze bardziej zachęci do poznawania Słowa Bożego.

Obrazy na Pierwszą Komunię Świętą – zachęta do zgłębiania wiary i codziennej modlitwy

Pomysł na prezent na Komunię, który zachęci do zgłębiania wiary i codziennej modlitwy to także obraz z wizerunkiem Chrystusa czy Matki Bożej. Do wyboru są produkty w eleganckiej metalowej lub drewnianej ramie. Większość z nich posiada uchwyt, dzięki któremu można zawiesić je na ścianie. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby dziecko postawiło sobie obraz na biurku czy na komodzie. Z okazji Pierwszej Komunii Świętej możecie podarować obraz z wizerunkiem Chrystusa Miłosiernego albo Serca Jezusowego. Wspaniałym pomysłem będą też obrazy z Matką Bożą trzymającą w ramionach małego Jezusa albo ze Świętą Rodziną.

Obrazki srebrne – oryginalne i bardzo eleganckie

Świetnym prezentem na Pierwszą Komunię Świętą są ponadto obrazki srebrne. W tym przypadku również możecie postawić na produkty z wizerunkiem Jezusa lub Maryi albo wybrać obrazki z aniołkiem, które doskonale wpiszą się w wystrój dziecięcego pokoju. Doskonale sprawdzą się także obrazki srebrne – pamiątki Pierwszej Komunii Świętej. To wyjątkowo eleganckie rozwiązania, dostępne w wersji dla chłopca i dla dziewczynki. Mające postać płaskorzeźby i laminowane srebrem, będą przez długie lata przypominać o wyjątkowej chwili pierwszego przyjęcia Eucharystii.

Medalik lub krzyżyk na Pierwszą Komunię Świętą – pamiątka na całe życie

A skoro mowa o srebrze, pamiętajcie, że świetnym pomysłem na prezent komunijny są wykonane z niego medaliki. Najchętniej wybierane są modele z wizerunkiem Matki Bożej, chociaż możecie także sięgnąć po medaliki z aniołkiem. Dla chłopca warto też rozważyć wybór srebrnego krzyżyka. Różnorodność wzorów sprawi, że znajdziecie ten, który Waszym zdaniem najlepiej spisze się jako prezent na Komunię. Zarówno do medalików srebrnych, jak i do krzyżyków możecie dopasować elegancki łańcuszek. Alternatywą dla srebrnej biżuterii religijnej są medaliki, krzyżyki i łańcuszki ze złota. To wyjątkowo cenne upominki, które będą dla dziecka znakomitą pamiątką na całe życie.

Podobają Ci się te treści? Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych artykułach na blogu? Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco! -

Album na zdjęcia z Pierwszej Komunii Świętej – moc wspomnień

Piękną pamiątką Pierwszej Komunii Świętej może być także elegancki album na zdjęcia z uroczystości. Świetnie sprawdzi się model tradycyjny z szytymi kartkami i pergaminowymi przekładkami. Jest bardzo solidny, więc przez długie lata pozwoli dziecku wracać wspomnieniami do chwili, kiedy świadomie wkroczyło na ścieżkę wyznaczoną przez naukę Jezusa. Album na zdjęcia z Pierwszej Komunii Świętej pomieści mnóstwo fotografii tak, aby żaden ważny moment nie uległ zapomnieniu.

Różaniec – prezent, który pozwoli poznać niezwykłą siłę modlitwy

Pomysłem na prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej może być także różaniec. To wyjątkowy podarunek, który zachęci dziecko do jednej z najpiękniejszych modlitw katolików. W ten sposób pomoże mu zbliżyć się nie tylko do Jezusa, ale do Maryi, której poświęcona jest modlitwa różańcowa. Zachęci do rozmów z Bogiem zarówno w chwilach radości, jak i smutku. Pięknym prezentem na Komunię będą ponad to różańce z kryształami Svarowskiego – niezwykle eleganckie i stanowiące piękną pamiątkę uroczystości. Podpowiadamy, że warto dołączyć do nich stylowe, metalowe pudełko na różaniecl z wizerunkiem Matki Bożej albo Chrystusa.

Karnety i plakietki – dodatki do komunijnych prezentów

Bez względu na to, jaki prezent wybierzecie, warto dołączyć do niego kartkę z życzeniami. Tym bardziej, że dostępne obecnie produkty są niezwykle eleganckie i cieszą wzrok oryginalną estetyką. Karnety pamiątkowe Pierwszej Komunii Świętej są dostępne razem z kopertami. Ciekawym pomysłem może być dołączenie do upominku grawerowanej plakietki, na której znajdą się życzenia dla dziecka, ciekawa sentencja albo cytat religijny, a także data i miejsce uroczystości.

Wręczając dziecku podarunek na Pierwszą Komunię Świętą, ofiarujcie mu coś więcej niż prezent. Pokażcie, jak ważne jest trwanie w postanowieniu podążania za Chrystusem. W ten sposób pomożecie mu odnaleźć siebie i podążać drogą prowadzącą do zbawienia.

2023-05-07