Jan XXIII - film DVD z książeczką - kolekcja Ludzie Boga

CENA: 28.00 PLN

Kupiono już: 31 szt.
Produkt niedostępny
Numer produktu: 1244

Opis produktu

Jan XXIII - film DVD z książeczką - kolekcja Ludzie Boga

Film fabularny. Przedstawia pełną biografię papieża Jana XXIII, od czasów młodości aż do czasu Soboru Watykańskiego II
i śmierci.
 
W 1958 roku kardynał Angelo Giuseppe Roncalli, patriarcha Wenecji, został wybrany papieżem. Jako Jan XXIII sprawował swoją posługę do roku 1963. Chociaż przez zebranych na konklawe biskupów był traktowany jako „papież przejściowy”, w czasie jego pontyfikatu zaszło wydarzenie, które zdecydowało o przyszłości Kościoła. 25 stycznia 1961 r. papież zapowiedział zwołanie Soboru Watykańskiego II. Sobór rozpoczął się 11 października 1962 r.
 
Papież łatwo nawiązywał kontakty z ludźmi, ciepło i niezwykłe poczucie humoru sprawiało, że zdobywał sobie serca i sympatię wiernych. 3 września 2000 Jan XXIII został ogłoszony błogosławionym przez papieża Jana Pawła II.
 
 
To niezwykle poruszający obraz z kapitalną kreacją Edwarda Asnera w roli Jana XXIII, jedynego amerykańskiego aktora, który w swojej karierze zdobył aż 7 statuetek Emmy, czyli telewizyjnego odpowiednika Oscara. W roli tytułowej wystąpiło dwóch aktorów. Massimo Ghini zagrał papieża z lat 20. do 60. Film zrealizowano w międzynarodowej obsadzie, z udziałem tak znanych aktorów jak Claude Rich, Sydne Rome czy Franco Interlenghi.

lektor polski
napisy polskie

Masz pytanie?

Potrzebujesz pomocy? Jesteśmy do Twojej dyspozycji:

Komentarze

Przeczytaj co napisali nasi klienci. Dlaczego kupili ten produkt?

  • Anna B...z Papież uśmiechu - film może być ciekawy

Inne produkty z kategorii "Filmy religijne na DVD o świętych"