Medalik srebrny św. Benedykta średni

CENA: 12.00 PLN

Kupiono już: 721 szt.
Produkt niedostępny
Numer produktu: 1269

Opis produktu

Medalik srebrny św. Benedykta

Medalik wykonany ze srebra o średnicy: 1,6 cm

Produkt wykonany ze srebra próby 925.

Waga 1,45 g

Św. Benedykt miał w swym życiu wielkie nabożeństwo do krzyża świętego jako znaku zbawczej miłości Jezusa Chrystusa. Często czynił znak krzyża. Z jego pomocą pokonywał własne ciężkie pokusy. W życiu św. Benedykta, Bóg mocą tego znaku w cudowny sposób niweczył złe zamiary i omamy szatańskie, jak opisuje to papież Grzegorz Wielki w II księdze Dialogów.

W XVII w. ustalił się ikonograficzny typ medalika, z wizerunkiem św. Benedykta na jednej stronie i krzyżem z literami na odwrocie. Ten medal rozszedł się z Niemiec, gdzie został po raz pierwszy wybity, po całej katolickiej Europie.
   
Z jednej strony (awers) medal przedstawia św. Zakonodawcę trzymającego w prawej ręce mały krzyż, a w lewej księgę (świętą Regułę); na obrzeżu widnieje napis: Eius in obitu nostro praesentia muniamur (Niech Jego obecność broni nas w chwili śmierci). Przy postaci świętego - napis: Crux sancti patris Benedicti (Krzyż świętego Ojca Benedykta).

Poniżej tego napisu, po prawej ręce Zakonodawcy przedstawiony jest pęknięty kielich, z którego wypełza wąż. To nawiązanie do rozpoznania przez św. Benedykta trucizny podanej mu przez wrogów w Vicovaro. Na tej samej wysokości, po lewej ręce Świętego, kruk z rozpostartymi skrzydłami kroczy obok chleba. To przypomnienie innego wydarzenia z życia św. Benedykta. Nakazał on krukowi ukrycie zatrutego chleba, który miał uśmiercić Zakonodawcę.

 
   
Druga strona medalu (rewers) ma pośrodku wielki krzyż. Nad nim widnieje dewiza zakonu benedyktyńskiego: Pax- Pokój. Na czterech polach wyznaczonych przez ramiona krzyża znajdują się litery: C S P B- Crux Sancti Patris Benedicti (Krzyż Świętego Ojca Benedykta).

 Na belce pionowej krzyża, od góry do dołu: C S S M L- Crux Sacra Sit Mihi Lux (Krzyż święty niech mi będzie światłem). Na belce poprzecznej: N D S M D- Non Draco Sit Mihi Dux (Diabeł -dosłownie: smok- niech nie będzie mi przewodnikiem).
Na obrzeżu medalika znajduje się napis; litery na prawo: V R S N S M V – S M Q L I V B: Vade retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana – Sunt Mala Quae Libas, Ipse Venena Bibas ( Idź precz szatanie, nie kuś mnie do próżności. Złe jest to co podsuwasz, sam pij truciznę).

Modlitwa

Medalik dopomóc ma w kształtowaniu w duszy usposobienia podatnego na współpracę z łaską Jezusa Chrystusa, Zbawiciela Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego. Należy chronić się przed wszelkimi wyobrażeniami o magicznej sile medalika. Uleganie takim przesądom zagraża życiu duchowemu i jest sprzeczne ze znakiem Chrystusowego krzyża i świadectwem życia św. Benedykta.

Z medalikiem nie są związane w sposób ścisły specjalne modlitwy. Zaleca się odmawiać raz w tygodniu modlitwy do św. Benedykta Patrona Europy albo modlitwę o dobrą śmierć.

Masz pytanie?

Potrzebujesz pomocy? Jesteśmy do Twojej dyspozycji:

Komentarze

Przeczytaj co napisali nasi klienci. Dlaczego kupili ten produkt?

 • Magdalena D... prezent dla męża
 • Wioletta K...ć Ochrona przed złymi mocami
 • Bożena S...a żeby chronił przed chorobami i złem
 • Katarzyna M...a jestem córką, chcę chronić moją rodzinę przed złem, złymi wyborami, pokusami i chorobami
 • Aleksandra W...s Jest przypomnieniem, że to światlo Chrystusa ma mnie prowadzić a nie słuchać podpowiedzi złego ducha
 • Sławomir B...i bo zawiera autentyczność ŚWIĘTEGO BENEDYKTA ,jest na nim to ,co powinno być macie inne ale niestety z masońskimi znakami..
 • Karolina K...j MEDALIK wybrałam swojemu 5 letniemu synkowi, niech chroni go przed wszystkim, co zle. Przed nim całe życie niech kroczy przez nie z wiarą,nadzieja i miłością u boku z Bogiem.
 • JOANNA G...O Zakup, został dokonany z wyboru i potrzeby serca dla wszystkich członków mojej rodziny. Przepiękny i bardzo wymowny medalik przeznaczony będzie do noszenia z wiarą i modlitwą w celu ochrony. Stanowiąc wyraz tego, aby światłem był nam Krzyż Św. ...Wyrażając wdzięczność, za możliwość zakupu i dostępność oraz rozpowszechnianie tego produktu. Bóg zapłać!
 • lucyna K...a Wieżę w jego moc obrony przed złem
 • Daria Z...a Chcę dać go na prezent bliskiej mi osobie aby ją chronił
 • Justyna C...a Bo chcę żeby św.Benedykt pomógł mi współpracować z łaską bożą i chronił mnie przed złymi duchami.
 • Agnieszka W... Dla swojej przyjaciółki której ciągle coś złego się przydarza
 • Renata F...h Noszony z wiarą daje poczucie bezpieczeństwa,szczególnie w czasach kiedy zły działa bardzo widocznie
 • Magdalena W...z Dlatego że Matka Boża powiedziała że ten medalik ma wielką moc obrony przed atakami złego ducha. Przeznaczony jest na czasy ostateczne a patrząc na to co dzieje się na świecie ma się wrażenie że są to czasy bliskie końca świata. Jeszcze wiele innych obietnic są dla tych którzy noszą ten medalik.
 • Katarzyna K...k Chcę by Św. Dominik był przy mnie kiedy wyjadę żyć za granicę....kiedy podejmę trud życia bez mojej ukochanej mamy, rodziny...chcę go również zostawić w moim rodzinnym domu by strzegł moich najbliższych.
 • Anna B...r Byłam kiedyś zniewolona i wiem, że potrzebna jest pomoc z GÓRY, żeby uchronić się od szatana. Mam zamiar nosić ten medalik a drugi dać komuś bliskiemu
 • Elżbieta K...a Ponieważ Św. Benedykt strzeże nas przed działaniem złego ducha
 • Katarzyna P...a Wybrałam ten medalik dla siebie i córki, ponieważ potrzebujemy wsparcia. Święty Benedykt walczł z mocami szatana i jest nam taka wiara i siła potrzebna.
 • Ewa B...k Bo jest mi potrzebny.
 • Katarzyna K...k Wierzę ,że ten medalik będzie mnie chronił w tych trudnych czasach
 • Kinga Z...a Egzorcyzm. Wierzę, że uchroni mnie i moje dzieci od złych mocy.

Inne produkty z kategorii "Srebro Medaliki Srebrne"