Prezent dla babci i dziadka na święta – oryginalny pomysł kluczem do zadowolenia

Grudzień już za oknem. Przed nami magiczny czas spędzany w gronie najbliższych osób. Pamiętajmy, że niezwykłą atmosferę świąt Bożego Narodzenia dopełnią wyjątkowe podarunki dla rodziny i znajomych. Zastanawiacie się co podarować tym, którzy zajmują szczególne miejsce w Waszym życiu? A czy pomyśleliście o dewocjonaliach? To doskonały pomysł na prezent dla każdej osoby, która każdego dnia chce zgłębiać i umacniać swoją wiarę. Podpowiadamy, że szeroki wybór produktów z pewnością ułatwi Wam wybór

Grudzień już za oknem. Przed nami magiczny czas spędzany w gronie najbliższych osób. Pamiętajmy, że niezwykłą atmosferę świąt Bożego Narodzenia dopełnią wyjątkowe podarunki dla rodziny i znajomych. Zastanawiacie się co podarować tym, którzy zajmują szczególne miejsce w Waszym życiu? A czy pomyśleliście o dewocjonaliach? To doskonały pomysł na prezent dla każdej osoby, która każdego dnia chce zgłębiać i umacniać swoją wiarę. Podpowiadamy, że szeroki wybór produktów z pewnością ułatwi Wam wybór i pozwolić dopasować podarunek do oczekiwań jego adresata.

Dewocjonalia – wyjątkowy podarunek dla wyjątkowych osób

obrazek_sr_aniolki_6655_2.jpg Decydując się na prezent dla najbliższych na święta pamiętajcie, że jego wartości absolutnie nie określa jego cena. Najważniejsze jest Wasze zaangażowanie i chęć sprawienia radości tym, których kochacie. Z tej racji wcześniej zastanówcie się, co powinno znaleźć się pod bożonarodzeniowym drzewkiem. Wybieranie podarunku na ostatnią chwilę z pewnością nie ułatwi Wam zadania, a jedynie przyprawi o niepotrzebny stres. Wśród świątecznych prezentów na szczególną uwagę zasługują podarunki przygotowywane dla babci i dziadka. Borykacie się z dylematem, jaki drobiazg okazałby się najbardziej odpowiedni? Jednocześnie nie chcecie wpisywać się w schematy? Wybierzcie dewocjonalia, które bez wątpienia staną się świetną pamiątką i ucieszą babcię oraz dziadka. Ze swojej strony dajemy Wam gwarancję zadowolenia najbliższych.

Różaniec – modlitwa, która towarzyszy przez całe życie

roz_kamien_srebrny_agat_ziel_new.jpg   Spośród szerokiej gamy dewocjonaliów możecie wybrać zarówno artykuły, które obdarowani będą mogli nosić przy sobie, jak i produkty dekorujące ich dom. W pierwszej kategorii honorowe miejsce zajmują oczywiście różańce. Wykonane z kamieni półszlachetnych, pereł, srebra czy drewna z pewnością sprawią wiele radości i zainspirują bliskich do modlitwy.

roz_ziemia_pom2c.jpg Podpowiadamy, że możecie wybrać także modele z Ziemią Świętą, które z pewnością wywołają wiele wzruszeń. Nie zapominajcie, że każdy prezent powinien być odpowiednio opakowany. Możecie wybrać plastikowe etui z religijnym nadrukiem lub pokusić się o eleganckie metalowe pudełko. Wystarczy, że dokleicie kokardę i gotowe! Wyśmienity podarunek może już trafić pod choinkę.

Medaliki srebrne – zawsze blisko wiary

medalik_pozl_mb_np_mm002oro.JPG Oprócz różańców dobrym pomysłem na prezent dla babci i dziadka mogą okazać się wszelkiego rodzaju medaliki srebrne. Uważane jeszcze do niedawna za atrybut pierwszej komunii świętej, dziś zyskują coraz większą popularność. Zaskakują różnorodnością wzorów i form, zachwycają starannym wykonaniem. Śmiało możecie więc sięgnąć po medalik z Matką Boską, który na pewno trafi w gust Waszych bliskich.

srebro_m105.jpg Pamiętajcie również o Cudownym Medaliku. Być może babcia i dziadek zaskoczą Was znajomością jego wyjątkowej historii? Podpowiadamy, że dobrym rozwiązaniem będzie także medalik z Janem Pawłem II lub świętymi, w tym świętą Ritą, świętym Charabelem, czy świętą Siostrą Faustyną, do których w każdej chwili obdarowani będą mogli zwrócić się z modlitwą.

Pismo Święte i książki religijne – by zrozumieć największe tajemnice wiary

pismo_edycja_zl_8.jpg Prezentem, który świetnie wpisze się w atmosferę świąt Bożego Narodzenia będzie także Pismo Święte. Wybierając egzemplarz w pięknie zdobionej oprawie, sprawicie, że Wasz podarunek zachwyci nie tylko głębokim przekazem, ale także elegancją. Bez wątpienia stanie się świetną lekturą na długie, zimowe wieczory. A jeśli Wasi bliscy posiadają już luksusowe wydanie Biblii – wówczas możecie sięgnąć po inne książki religijne, które pozwolą im wzbogacić wiedzę i dostarczą inspiracji do wielu przemyśleń.

modlitewnik_roz_rozancowych_8.jpg Co powiecie na Osobiste Notatki Jana Pawła II? Prawda, że brzmi interesująco?

Obrazy i ikony – elegancki prezent z ponadczasowym przekazem

ikona_sr_mb_mly_format.jpg A może chcielibyście wybrać dewocjonalia, które ozdobią dom Waszych bliskich? W takim razie idealnym pomysłem na prezent dla babci i dziadka na święta okażą się srebrne obrazki. Wytworne, wykonane bardzo starannie i urzekające swoim pięknem staną się świetną dekoracją każdego pokoju. Znajdziecie wśród nich obrazki z Matką Boską, Świętą Rodziną czy Janem Pawłem II. Możecie także sięgnąć po model ukazujący scenę z Ostatniej Wieczerzy. Ciekawym pomysłem, który doskonale sprawdzi się w charakterze świątecznego podarunku okażą się także ikony. Zachwycające tajemniczym, mistycznym urokiem, wykonane zgodnie z tradycją religijną sprawią babci i dziadkowi wiele radości.

ikona_trz_mbpomp_8.jpg   Podpowiadamy, że do Waszej dyspozycji są zarówno ikony z Jezusem, Matką Boską, czy Świętą Rodziną, jak i egzemplarze przedstawiające wizerunki świętych. Nie zapominajcie także o klasycznych obrazach. Ich różnorodność sprawi, że bez wahania wybierzecie ten, który Wasi bliscy chcieliby zaprosić do swojego wnętrza.

Dekoracje na Boże Narodzenie – ozdoby, które budują klimat świąt

obrazk_20x25_mbcz_bursztyn_8.jpg   Zanim wybierzecie prezent dla babci i dziadka na święta, przyjrzyjcie się, czy na pewno nie brakuje w ich domu dekoracji na Boże Narodzenie. Być może strzałem w dziesiątkę okaże się elegancka, misternie rzeźbiona szopka, która ozdobi wigilijny stół. Możecie dołączyć do niej figurki religijne ukazujące wizerunek aniołów i świętych. Pamiętajcie również o świecach. To właśnie one są niezastąpione w budowaniu uroczystej atmosfery – nie może więc ich zabraknąć podczas świątecznego spotkania.

Możecie wybrać świecę bożonarodzeniową ze wzorem ukazującym Maryję i Józefa z Dzieciątkiem. Świetną opcją okaże się ponadto świeca z wosku pszczelego. Wykonana w stu procentach z naturalnego surowca zachwyci nie tylko blaskiem, ale także zapachem, jaki roztoczy w całym domu.